ארכיון הקטגוריה: בריאות

הפרעות אכילה ראשית

כך מתפתחת הפרעת אכילה

רבים מאיתנו ניסו בשלב כלשהו במהלך חייהם לעשות דיאטה, במטרה להוריד במשקלם או להעלות במשקלם ("דיאטת השמנה"). במרבית המקרים הדיאטה נועדה על מנת לשפר את המראה החיצוני ואת הבריאות, אך ישנם מקרים בהן הדיאטה מתפתחת להפרעת אכילה של ממש – ועשויה אף לגרום לאשפוז או למוות. איך מתפתחת הפרעת אכילה?

 

הגורמים להתפתחות הפרעת אכילה

ישנם גורמים שונים שעשויים לתרום להתפתחות הפרעות אכילה – גורמים הקשורים בגנטיקה ובתורשה, תקופה קשה, סטרס, מתח נפשי ועוד.

נוסף לאלו, ישנו גורם שכבר לא ניתן להכחיש שהוא אחד המאיצים העיקריים להפרעות אכילה – תכתיבי החברה המודרנית, שבה נוטים לשייך את המילה "יופי" למילה "רזון". אנשים רבים, גם נשים וגם גברים, מנסים להידמות לדוגמנים והדוגמניות שהם רואים בפרסומות ובתוכניות הטלוויזיה. הניסיון לפצוח בדיאטה ולהגיע לפרופורציות גוף שהן כמעט בלתי אפשריות, הוא אחד הגורמים העיקריים להתפתחות הפרעות אכילה כיום.

 

הפרעות האכילה המוכרות ביותר

אנורקסיה

אדם שסובל מאנורקסיה לרוב יהיה בעל דימוי גוף בעייתי ורצון אובססיבי לרדת במשקל, גם אם הרצון לא באמת מבוסס על המציאות (שכן הוא נמשך גם אם המשקל כבר נמוך מאוד).

אנורקסיה היא הפרעת האכילה המסוכנת ביותר, שכן היא עשויה לגרום לאדם להרעיב את עצמו עד שישיל מספר גדול של קילוגרמים. ההרעבה העצמית גורמת פעמים רבות לקריסת המערכות בגוף, לבעיות לב, לתפקוד לקוי ועשויה אף לגרום למוות.

 

בולמיה

בולמיה היא הפרעת אכילה שמתאפיינת בהתקפי זלילה, שלאחריהם מגיעה תחושת אשמה ורצון לפצות על כמויות האוכל הגדולות. הפיצוי לרוב יהיה בדמות הקאה כפויה, עשייה של פעילות גופנית אינטנסיבית או שימוש בחומרים משלשלים על מנת "לטהר" את הגוף.

גם הבולמיה עשויה להשפיע קשות על התפקוד התקין של הגוף ושל מערכות הגוף, עשויה לגרום להתייבשות קיצונית ובעיות בריאותיות רבות.

 

אכילת יתר

אכילת יתר היא האנטיתזה של האנורקסיה והבולמיה. הפרעת אכילה זו מתאפיינת באובדן שליטה על הרגלי האכילה, ובאכילה של כמויות מזון גדולות מהרגיל.

אכילת היתר עשויה לנבוע ממקום נפשי ורגשי, ולשמש כגורם מנחם בתקופה קשה או כתוצאה ממתחים וסטרס.

 

כיצד ניתן לטפל בהפרעת אכילה?

כמו בטיפול להפרעות נפשיות אחרות, הדרך הטובה והמומלצת ביותר לטיפול בהפרעות אכילה היא על ידי טיפול רפואי ונפשי מתאים. ישנם מרכזים רפואיים, חלקם פרטיים וחלקם ממוקמים בבתי החולים ברחבי הארץ, בהם ישנן מחלקות להפרעות אכילה.

במחלקות אלו אדם הסובל מהפרעת אכילה יכול לאשפז את עצמו (וישנם מקרים בהן האשפוז הוא כפוי, אם האדם נמצא במצב של סכנת חיים). במחלקות אלו ישנו צוות של גורמים מקצועיים שונים (לרבות דיאטנים ופסיכולוגים), שמטרתם הוא לשקם את האדם הסובל מהפרעות האכילה ולהקנות לו הרגלי אכילה נכונים ובריאים.

מומלץ לטפל בהפרעות אלו מוקדם ככל האפשר, וכך למנוע נזקים לגוף.

 

הפרעות אכילה

 

רגע אינטימי

אבחון אי פריון אצל גברים: נקודות חשובות

כולנו היינו רוצים להאמין שהליך הכניסה להריון שלנו יהיה קל וזריז, אבל הרבה זוגות נאלצים להתמודד עם קשיים מכל מיני סוגים.

בין בעיות שונות ומגוונות, נמצא גם אחד הקשיים הבולטים ביותר והוא אי פריון אצל גברים.

אבחון אי פריון אצל גברים יכול להתבצע באמצעות בדיקות פשוטות, ויש כמה דברים שתצטרכו לדעת עליו כדי להיות מוכנים לרגע האמת, בתקווה שזה, כמובן, לא יגיע לעולם.

אז מה צריך לדעת על אי פריון אצל גברים? בואו נבדוק ביחד.

 

אי פריון אצל גברים – לא דבר שאי אפשר להתמודד איתו

היום קיימות אין ספור בעיות אצל המין הגברי, בעיות שמונעות ממנו לתפקד בצורה תקינה במיטה במקרים מסוימים, ובמקרים אחרים אף בעיות שמונעות ממנו להכניס את האישה להריון. בעייות כמו שפיכה מהירה, אין אונות או אימפוטנציה הן בעיות שקיימים להן היום לא מעט פתרונות טבעיים שיכולים להפוך את החיים להרבה יותר קלים, אולם גם בעיות קצת יותר מורכבות נהנות היום מפתרונות שונים, רפואיים וטבעיים כאחד, שיכולים לסייע להן להיפתר ולהישכח.

 

למה אי פריון אצל גברים קורה בכלל?

אי פריון אצל גברים הוא דבר ידוע ונפוץ, כך שבראש ובראשונה נפתח ונגיד שאם אתם סובלים ממנו – אתם ממש לא לבד. אי פריון אצל גברים יכול לנבוע מכמה וכמה טעמים, כמו דלקות חוזרות ונשנות באיזור האשכים, כל מיני מומים מולדים כמו מחסור בצינוריות זרע, אשך טמיר, בעיות הורמונליות שונות – מולדות או נרכשות כאחד, סתימה בצינוריות הזרע וכן סיבות שעדיין איש לא הצליח לשים עליהן את האצבע.

אי פריון אצל גברים עלול אולי לעורר חשש גדול, אבל כדאי לדעת שהרפואה של המאה ה-21 היא תחום סופר מתקדם, שממציא את עצמו כל הזמן מחדש, ומנסה להעניק פתרונות לבעיות שבעבר היה ברור שהן חשוכות מרפא ועומדות בתור דרך ללא מוצא. לכן, בשום אופן אל תרימו ידיים בשום שלב.

 

איך אפשר לבצע אבחון אי פריון אצל גברים?

אבחון אי פריון אצל גברים מתבצע על ידי רופא מומחה, שיוכל לבדוק את איבר המין הגברי באופן מקיף, כך שבסוף הבדיקה הוא יוכל להסיק את הממצאים, ובהתאם להעניק פתרון הולם. אז מה אפשר לעשות במקרה כזה?

 

התמודדות עם אי פריון אצל גברים

אי פריון אצל גברים יכול להיפתר על ידי מגוון טיפולים רפואיים שונים, כמו פתיחת הסתימה הקיימת בצינוריות הזרע, כמו גם באמצעות טיפולים שנועדו להשבחת הזרע, שמסייעים הן להזרעה שמתרחשת בתוך הרחם והן להפריה חוץ גופית.

בסופו של דבר, הדבר הכי חשוב הוא לשמור על קור רוח, לנשום עמוק ולהבין שהיום, שלא כמו בעבר, תוכלו להנות ממגוון פתרונות שישיבו לכם את הפריון, ובהתאם להנות מהגדלת המשפחה ומיחסי מין תקינים ומהנים, ללא כל חשש.

 

קופסת כדורים