חיפוש

טיפול בכתמי שטיח

טיפול בכתמי שטיח

כתמים על השטיח אינם מראה מרנן ועל אחת כמה וכמה גורמים לבלאי ולהחלפת השטיח לעיתים קרובות במידה ואינם מטופלים בזמן. המאמר יפרט כל מה שצריך לדעת על טיפול בכתמי שטיח.

 

כיצד נוצרים כתמים על השטיח?

משפחות המגדלות בעלי חיים מסתכנות בכך שהשטיחים בבית יקבלו כתמים לעיתים קרובות מסיבות של פספוס בעשיית הצרכים, פליטות וכיוצא בזה. כמוהם גם משפחות עם ילדים שמתרוצצים בבית ולעיתים נוגעים עם ידיים מרוחות בשוקולד בספות ובשטיחים, שופכים מיצים וכד'. גם למבוגרים עלול להישפך על השטיחים קפה או יין שצריכים להיות מוסרים מיידית. ככל שהכתם לא מטופל בזמן, כך יהיה קשה יותר להסיר אותו אם בכלל.

 

איך תסירו כתמים מהשטיח?

בהנחה שקניתם שטיח מעוצב ואיכותי ברמה גבוהה כדי לשדרג את מראה הבית וקיבלתם מוצר קל ונוח לניקוי כדוגמת השטיחים של קרפטים ובכל זאת נשפכו עליו נוזלים שגרמו לכתמים, תצטרכו להסיר אותם מייד ולא לחכות יותר מדי זמן. למרות שהשטיחים האיכותיים ביותר סופחים נוזלים הם אינם בולעים את הכתמים. לפיכך, יש לשפשף את הכתם עם מטלית לחה, לייבש במטלית יבשה או שואב אבק ולפזר על המקום טלק. הטלק הוא חומר יעיל לספיחת הנוזלים ולהסרה מיטבית של הכתמים. גם תכשירים שונים לניקוי שטיחים יהיו יעילים במידה והם מותאמים לסוג השטיח שלכם. ניתן לרסס על הכתם ולשפשף באמצעות מברשת את הכתמים ואחר כך לייבש.

 

איך מסירים כתמים מהשטיח עם חומרים שיש בכל בית?

במידה והכתם על השטיח נוצר מנוזל או אוכל שמנוני ניתן לרסס על המקום קצף גילוח ולשפשף עם מטלית לחה. במידה ומדובר במיץ מומלץ לספוג אותו עם מגבת נייר, לשפשף עם מטלית לחה במים, לפזר קצף גילוח ואחר כך לנקות שוב עם מטלית לחה. במידה ויש אלכוהול ואפילו בירה בבית ניתן לנקות באמצעותם כתמים עקשנים שנוצרו מנוזלים אחרים על השטיח.

גם חומץ הוא חומר ביתי יעיל לניקוי כתמים. כאשר מדובר בכתמים קלים אפשר להכין תערובת של חצי כוס חומץ ו-2 כפיות מלח, לשפשף בעדינות את האזור ולאחר מכן לשאוב את השטיח. במקרים קשים יותר תערובת של 2 כפיות חומץ ונוזל כביסה יעשו את העבודה ביעילות באותה דרך. במידה ונשפך על השטיח קפה מספיק יהיה למהול את החומץ במים ולשפשף את האזור.

 

סודה לשתייה ומלח לא רק לבישול

אבקת סודה לשתייה היא חומר יעיל לניקוי כתמים הנוצרים מבעלי חיים כיוון שהיא גם משמשת כחומר חיטוי וגם מפיגה ריחות. לאחר ניגוב הכתם במטלית לחה יש לפזר סודה לשתייה ולטפוח על האזור עם מגבת נייר. לאחר שהכתם מתייבש לחלוטין ניתן לשאוב את השטיח. כשמדובר על כתם של שמן ערבוב אבקת הסודה עם מלח יהיה יעיל תוך הברשתם לסיבים. לאחר ההברשה יש לחכות כ-4 שעות ורק אז לשאוב.

שָׁטִיחַ

אולי תאהבו גם את