ארכיון הקטגוריה: טיפים חשובים

ריצוף צבעוני

סוגי ריצוף מומלצים לבית

ריצוף הבית הוא חלק בלתי נפרד מתהליך ארוך וממושך של שיפוצים. העשורים האחרונים, ובמיוחד בשנים האחרונות, חלו שינויים ושיפורים משמעותיים בסוגי הריצוף המוצעים כיום בשוק לבעלי דירות ומבנים העורכים בהם שיפוצים. מהם סוגי הריצוף הקיימים בשוק ומה היתרונות של כל אחד מהם? מה בין סוגי הריצוף השונים והשגת האפקט הרצוי העת עריכת שיפוצים בבית? סוגי ריצוף מומלצים לבית

סוגים שונים של ריצוף לבית והיתרונות שלהם

בעשורים האחרונים חלו שינויים מרחיקי לכת בתחום הריצוף לבית, כמו גם בתחומים רבים אחרים. בשורות להלן נציג ארבעה סוגים שונים של ריצוף: מרצפות קרמיקה, אריחי גרניט פורצלן, ריצוף שיש וריצוף בטון מוחלק. ארבת סוגי הריצוף הללו שונים האחד מהאחר ולכל אחד מהם יתרונות משלו.

מרצפות קרמיקה

מדובר בסוג הנפוץ ביותר, ועם זאת הפחות מורכב ויקר בתחום. המרצפות העשויות קרמיקה מיוצרות בתהליך תעשייתי, כאשר היתרון הגדול שלהן טמון בעובדה שהן מגיעות בשלל צבעים וגוונים. עריכת שיפוצים בבית, המכוונות לשנות את המראה הכללי שלו, תלויה במידה רבה במציאת מרכיבים שיתאימו לאופי ולמראה הסופי של החלל הפנימי בבית. החיסרון של מקצפות קרמיקה הוא העמידות הנמוכה שלהן בפני כימיקלים, והעובדה שחומרים שונים עלולים לגרום להיווצרות כתמים על המרצפות.

גרניט ופורצלן

קרמיקה, אבל ברמה גבוהה יותר: גרניט פורצלן הוא סוג חדש של מרצפות, המיוצרות בתהליך דמה לזה של מרצפות הקרמיקה. עם זאת, היתרון היחסי של מרצפות כאלה טמון בעמידות הגבוהה שלהן בפני כימיקלים. אריחי גרניט פורצלן עמידים גם בפני סוגים אחרים של נזקים, כולל סדקים. הצבע של מרצפות כאלה הוא מט, והאפקט שלהן והשילוב שלהם בעיצוב כללי של חללים ]נימיים יכול להיות מעניין ביותר.

מחפשים הובלת דירה בירושלים? להמלצה על חברת הובלות מקצועית – הקליקו פה.

ריצוף שיש וריצוף בטון לבית

ריצוף שיש

ריצוף השיש הוא אחד מסוגי המרצפות העתיקים ביותר. ריצוף שיש היה נפוץ מאד בתקופות קדומות, ונותר באיכותו גם כיום. היתרון של השיש הוא בעמידות הגבוהה מאד שלו במצבים שונים. עובדה היא, שכיום מוצאים ריצוף שיש מתקופות קודמות. עם זאת, ריצוף שיש רגיש מאד לחומרים וכימיקלים מודרניים וכן הוא מוגבל בגוונים ובצבעים שבהם ניתן להשיג אותו. השיש מתאים הן לריצוף חללים פנימיים והן לריצוף מרפסות ומשטחים חיצוניים אחרים.

ריצוף בטון מוחלק

הוא הסוג האחרון של ריצוף שנסקור כאן. מדובר בריצוף המושג כאשר משטח בטון גדול מוחלק באמצעים מיוחדים, תוך שנוספים לו גוונים וצבעים שונים. היתרון בריצוף בטון טמון בעובדה שניתן לרצף באמצעותו חללים גדולים. החיסרון מגיע כאשר רוצים שינוי, כיון שהסרת המשטח דורשת עבודה רבה.

קבלת החלטה על אופי הריצוף וסוג המרצפות חייבת להתקבל בשום שכל. זאת, הן משום שמדובר בהוצאה כספית ניכרת והן משום שמדובר בהשקעה לטווח ארוך, שלא בקלות משנים אותה.

הצעת נישואין

כיצד לארגן הצעת נישואין בפחות מ 4 שעות

בחודשים האחרונים נחשף כל עם ישראל להצעות נישואים איכותיות, מעניינות ויוצאות דופן. חייל מציע לחברה שלו נישואין בסיום קורס קצינים, וגבר מציע לאשתו נישואין תוך הסייעות בהופעה של אמן חושים. מלבד ההצעות שהוזכרו לעיל,  ניתן להיזכר בעוד מגוון רחב של הצעות נישואין, שלכל אחת מהן הייחוד שלה וכל אחת מהן מחדש היא מרגשת ומרטיטה את הלב.

ואכן, אין כמו ראשית הדרך של משפחה חדשה בישראל כדי לשמח לבבות. בשורות הבאות נסביר כיצד לארגן הצעת נישואין בפחות מארבע שעות, ולהפוך את ההצעה הזאת לחוויה חד פעמית.

מה צריך כדי לארגן הצעת נישואין קריאטיבית? מי צריך להיות נוכח בהצעת הנישואין, על מנת להפוך אותה למושלמת? היכן המקום הטוב ביותר להצעת הנישואין הזאת? להלן הצעה באשר לדרך הקצרה ביותר לארגן הצעת נישואין איכותית.

 

מה צריך כדי לארגן הצעת נישואין

למעשה, על מנת לארגן הצעת נישואין לא צריך הרבה הקדמות. הדבר העיקרי שנדרש, הוא רכישה של טבעת אירוסים איכותית ויוקרתית, כזאת שתצביע ותבהיר את הכוונות של מציע ההצעה כלפי בת זוגו ואת רוחב הלב שלו. במסורת היהודית, חשוב לציין, דווקא טבעת האירוסין היא המושקעת ביותר וכמובן שאפשר לפנק את הכלה בעגילי יהלומים צמודים.

הטבעת הזאת היא למעשה המתנה הראשונה שבן הזוג מעניק לאשתו העתידית. בנוסף, יש הלכות המגבילות את היכולת של החתן להזמין טבעת יוקרתית לטקס הנישואים, קרי החופה והקידושין. בין השאר, הטבעת לא יכולה להכיל יהלום, מטעמים המוסברים בהלכה ובקביעתם של חכמים.

אם הטבעת נרכשה קודם, ואם יש סבירות גבוהה שהכלה העתידית תיענה להצעת הנישואין, כל השאר הוא כבר עניין של מה בכן. באשר למקום שבו תתבצע ההצעה חשוב שהוא יהיה מקום וכר ואהוב על ידי שני בני הזוג. זה יכול להיות במסעדה יוקרתית, או על חוף הים או בכל מקום שנראה טבעי להצעות מהסוג הזה.

 

מי צריך להיות נוכח בהצעת הנישואין

התשובה לשאלה הזאת היא מורכבת. בלא מעט מקרים החתן בוחר להציע נישואין בלי שום ליווי של קהל, במקום אינטימי ושקט. בדרך כלל, כמו שכבר נאמר, מדובר במקום שאהוב על ידי שני בני הזוג. עם זאת, יש המעדיפים לשתף בחוויה גם חברים קרובים. אם יש לבני הזוג מכר שהכיר ביניהם, הוא האדם הראשון שצריך לגרום לו להגיע לאירוע המשמח.

למרבה השמחה, העידן המודרני מזמן לכל אחד מאיתנו אפשרויות שלא היו קיימות אך לפני שני עשורים. סבב טלפונים קצה והתראה של שעתיים – שלוש יכול להביא את החברים הטובים ביותר של בני הזוג למקום אחד בשעה היעודה, בלי שום בעיה מיוחדת.

גם אם הזוג המאושר שוהה במקרה במלון כל שהוא, עדיין ניתן להזמין למקום את כל מי שצריך, ובמרבית המקרים המוזמנים אכן יגיעו. הדבר החשוב ביותר הוא לשמור על שלווה, ולא להניח לכלה המיועדת להרגיש שמשהו חריג מתרחש, עד שיגיע הרגע המרגש.

הלבנת הון –החוק מאחוריכם

הון שחור הוא כינוי לכסף המעורב בפעילות לא חוקית. בעבר, היה נהוג לכנות רק כספים מעסקאות סמים או פשיעה אחרת כהון שחור, אך עם השנים התרחב המושג וכעת גם כספים שהיו מעורבים בהעלמות מס, גם אם הורווחו בדרך חוקית – נחשבים כהון שחור. הכסף הזה יכול להגיע בכל צורה, אך לרוב מדובר על כמויות גדולות של מזומנים שיש להחביא או להפוך ללגיטימיים וברי שימוש. הדרכים לעשות זאת נקראות: הליך הלבנת הון, מאחר והן הופכות "הון שחור" להון שמותר להשתמש בו בכל מקום ואין צורך להחביא אותו עוד. הדרכים להשגת הון שחור הן רבות ומגוונות, אך יש כמה דרכים מרכזיות להלבין את אותו ההון שצריך לתת עליהן את הדעת.

שטר יורו

הלבנת הון – הדרכים שאליהן יש לשים לב

עסקים חוקיים – גורמי ביניים

ישנם עסקים המתקיימים באמצעות הזרמה קבועה של כמויות גדולות של מזומנים. ניתן לראות דוגמאות כמו מכולות שכונתיות, תופרות ועסקים קטנים. כל אלו משתמשים במזומן אשר כמעט ואין עליו פיקוח, מאחר ואין תיעוד מדויק של ההכנסות וההוצאות. חלק מהפושעים העוסקים בהלבנת הון  ניגשים לבעלי עסקים שמגלגלים מחזורים גדולים של מזומנים ומבקשים מהם להכניס חלק מהכסף השחור אל המחזור הזה. בתמורה, לאחר שבעל העסק מחזיר להם את הכסף המולבן, הם נותנים לו עמלה בדמות אחוזים. חשוב לציין כי גם במקרים כאלו, שני הצדדים נחשבים לחלק מהעבירה ובמידה ויתייצבו מול בית המשפט – שניהם יבואו על עונשם.

שימוש בחברת קש

זוהי חברה אותה מקימים בעלי ההון השחור. כלפי חוץ היא פועלת כחברה רגילה, בעלת שם ודיווחים משלה לרשויות, אך מתחת לפני השטח היא מבצעת פעולות של הלבנת הון והפיכת כסף שחור להון לגיטימי בדרכים עקלקלות ולא חוקיות. שימוש בחברת קש אינו חוקי כמובן, אך פעמים רבות הן מוקמות כדי לקבל הקלות במס וצרכים ארגוניים נוספים, כך שיכול להיות קשה להבחין בפעילות הלא חוקית המתבצעת מתחת לפני השטח.

רווחי הימורים

כמעט ובלתי אפשרי לפקח על כספי הימורים. אלו מלכתחילה נמצאים בשטח אפור מבחינה חוקית, ובמדינת ישראל כמעט ואין מקומות בהם אפשר להמר בצורה חוקית. אף על פי כן, ניתן להצהיר כי הכספים הרבים הם כספים שהגיעו מזכיות באתרי הימורים שונים או ממקומות בהם הדבר חוקי, ולעיתים כך מצליחים להלבין כספים בלתי חוקיים.

מטבעות דיגיטליים

למרות שטירוף הביטקוין מעט שכך עם הזמן, עדיין מדובר על תופעה שלמה של מטבעות דיגיטליים הנמצאים ברשת לבד ומגונים במגוון הגנות סייבר שונות. כמטבעות עלומים שכאלה, הם יכולים לספק אנונימיות לקונים ולמוכרים וכך לאפשר העברות כספים רבות בלא ידיעה מי הגורם שהביא את הכסף, מהיכן הכסף הזה הגיע ואפילו לאן הוא הולך. הידע המוגבל הזה מסייע בהלבנת הון ועושה זאת בקלות.

מעוניינים להמשיך לקרוא על צווארון לבן כנסו כאן