ארכיון הקטגוריה: טיפים חשובים

לב

יתרונות וחסרונות בזוגות ידועים בציבור

זוגות רבים בישראל בוחרים לחיות את חייהם כ"ידועים בציבור".

פירוש הדבר הוא שהזוג מקיים משק בית משותף וחי במגורים משותפים, אך הוא לא רשום כזוג נשוי ברבנות.

הסיבות לכך יכולות להיות רבות – לרוב מדובר בבני זוג שאינם רשאים להתחתן ברבנות, אך ישנם זוגות שרשאים לעשות זאת ובוחרים בכל זאת לחיות כידועים בציבור.

מהם היתרונות והחסרונות בצורת חיים כזאת?

 

יתרונות הידועים בציבור

ככל שעוברות השנים, ישנם נושאים בהם מדינת ישראל הופכת לפחות שמרנית מבעבר. פעם לא הייתה הכרה רשמית בזוגות שחיים ביחד אך אינם נשואים, ובטח לא בילדים שנולדים לזוגות כאלו. גם היום נושא זה עדיין לא מוסדר בחקיקה, ולכן באופן רשמי לא מעוגן בחוקי מדינת ישראל.

עם זאת, הפסיקה של בתי המשפט בישראל מגלה הבנה כלפי נושא זה, ובשנים האחרונות נוהגת להשוות את הזכויות של ידועים בציבור לאלו שמקבל זוג נשוי בתחומים רבים.

 

אי תלות ברבנות

אחד היתרונות המהותיים של ידועים בציבור, הוא שהם לא נדרשים להיות תלויים ברבנות. הם יכולים לערוך חתונה לא דתית, לחיות את חייהם כפי שהם רוצים וחושבים לנכון – ובמידה והזוג יבחר להיפרד, הם לא יידרשו לעבור את פרוצדורת הגירושים ברבנות.

 

זכויות שמגיעות לידועים בציבור

בני זוג ידועים בציבור יכולים להוליד ילד ולקבל עבורו את כל ההטבות שמגיעות לזוג נשוי שמוליד ילד, יכולים להסתייע במשרד הבינוי והשיכון על מנת לקבל סיוע בנושא הדיור, הם זכאים לרשת זה את זה (מהמילה ירושה) וזכאים לזכויות וקצבאות מביטוח לאומי כמו זוג נשוי.

 

אחד היתרונות החשובים – זכאות להחזרי מס כמו זוג נשוי

במידה ובני זוג ידועים בציבור עוברים דירה למשל, אל מקום מגורים שמעניק הטבת מס – הם זכאים לקבל הטבה זו. בנוסף, הם יהיו זכאים לנקודת זיכוי במס הכנסה במידה ונולד להם ילד, כמו שניתן לזוג נשוי.

למידע נוסף לגבי החזרי מס לידועים בציבור, ואף לגבי החזרי מס בנושאים אחרים (החלפת עבודות, שינוי במשכורת, פיצויים ועוד ועוד) – תוכלו להיכנס לאתר האינטרנט https://taxes-refund.co.il. באתר תוכלו למצוא שאלון בו תמלאו את פרטיכם האישיים, ותוכלו לבדוק בעצמכם האם אתם זכאים להחזרי מס מהמדינה!

 

חסרונות הידועים בציבור

על אף היתרונות שקיימים לזוג ידוע בציבור, ישנם קשיים שזוג כזה יצטרך להתמודד איתם. ישנם עדיין נושאים בהם לא השוו את זכויותיהם של ידועים בציבור לכאלו של זוג נשוי, כמו למשל אי תשלום פיצויי פיטורים אם אחד מבני הזוג התפטר ממקום עבודתו עקב מעבר דירה.

מכיוון שנושא הידועים בציבור עדיין לא מוסדר בחוק באופן רשמי, כל זכות שהם מקבלים היא נקודתית – כזו שהפסיקה התייחסה אליה בעקבות מקרה שהובא בפני בית המשפט. עדיין אין הכרה כוללת וגורפת במעמד הידועים בציבור, ולכן עדיין תיתכן הפליה.

 

זוג

בית

חדרי שינה בירושלים

חדר השינה הוא המקום בו אנחנו מתחילים את היום ושאליו אנחנו חוזרים בסופו. הוא חלל כל כך חשוב ומשמעותי לנו, היות והוא מהווה את מקום ההירגעות שלנו, ובו אנחנו אמורים להרגיש הכי בנוח. במאמר זה נרחיב על חדרי שינה בירושלים, ועל מגוון הפתרונות הקיימים למקסום האווירה שתשרה בו.

חדרי שינה בירושלים

באתר שלנו https://booletz.co.il תוכלו למצוא מגוון רחב של חדרי שינה. על חדרי שינה בירושלים להיות מעוצבים בצורה שתצליח להשתלב עם האנרגיה הקסומה שבעיר, ולפיכך עומדות בפניכם באתר שלנו אפשרויות רבות ומגוונות ביותר.

מיטה

סוגי חדרי שינה בירושלים

חדרי השינה שלנו מגיעים מאובזרים לחלוטין, ובמחירים שנעים בין 1,890 ש"ח לבין 4,420 ש"ח בלבד. מערכות חדרי השינה כוללות בתוכן מיטה זוגית, 2 שידות לילה וטואלט. בחלק מהדגמים היקרים יותר, יתווסף למערכת חדר השינה גם ארגז מצעים.

דוגמאות לסוגי חדרי שינה בירושלים

ניקח לדוגמה את דגם ליאור. דגם זה, שמחירו 2,720 ש"ח בלבד, כולל רהיטי חדר שינה המצופים פורניר מעץ טבעי, עשויים MDF ופרזול גרמני. בסיסה של המיטה הזוגית שבמערכת חדר השינה עשוי עץ מלא.

מערכת חדר השינה בדגם דרור, למשל, תכלול את אותם הרהיטים, מלבד המיטה הזוגית, שתגיע מעוצבת עם הפרדה יהודית. רהיטי מערכת חדר השינה בדגם דרור גם הם מצופים פורניר מעץ טבעי, עשויים MDF ופרזול גרמני.

דברים שחשוב לדעת על סוגי חדרי שינה בירושלים

אצלנו תוכלו לבצע מגוון שינויים במערכת חדר השינה שתבחרו. כך, למשל, תוכלו לבחור בין צבעי עץ שונים ובין סוגי הידיות לארונות הבגדים.  כמו כן, תוכלו לשנות את גודל המיטה (בתוספת תשלום סמלית), ולצרף מבחר תוספות כמו מזרנים, ארגזי מצעים מתרוממים ועוד. במידה ובחרתם דגם המגיע עם מיטה זוגית, תוכלו, בתוספת תשלום, לקבל מיטה יהודית במקום.

אצלנו בבול עץ תוכלו למצוא מגוון רחב ביותר של ריהוט לבית, כולל מערכות חדרי שינה כמובן. אם לא תרצו לרכוש מערכת מלאה של חדר שינה, תוכלו למצוא כל סוג רהיט בנפרד – מיטות, ארונות, שידות ועוד.

עוד פרטים עלינו

אנחנו בבול עץ מספקים סחורה מעוצבת מחומרים איכותיים ובמחירים נוחים. אנחנו מתחייבים לאספקה מהירה ביותר, של עד 14 ימי עסקים בלבד מרגע קבלת אישור ההזמנה שביצעתם. השירות שלנו כולל הובלה והרכבה עד הבית, בתוספת תשלום סמלית, ואנו שואפים לתת את השירות הטוב ביותר ללקוחות שלנו.

המחירים שלנו בבול עץ הם מחירים נהדרים שיקרצו לכל אחד ואחת מכם. בנוסף, אנחנו שמחים להעניק שירות מקצועי גם באופן מקוון באתר שלנו, וכן בטלפון מספר 072-371-8610. שעות הפעילות שלנו הן בימים ראשון עד חמישי בין 10:00-19:00, ובימי שישי וערבי חג בין 9:00-13:00. מקווים לראותכם בקרוב https://booletz.co.il

במה תלוי מחיר ההובלות? למאמר המלא כנסו לכאן.

ריצוף צבעוני

סוגי ריצוף מומלצים לבית

ריצוף הבית הוא חלק בלתי נפרד מתהליך ארוך וממושך של שיפוצים. העשורים האחרונים, ובמיוחד בשנים האחרונות, חלו שינויים ושיפורים משמעותיים בסוגי הריצוף המוצעים כיום בשוק לבעלי דירות ומבנים העורכים בהם שיפוצים. מהם סוגי הריצוף הקיימים בשוק ומה היתרונות של כל אחד מהם? מה בין סוגי הריצוף השונים והשגת האפקט הרצוי העת עריכת שיפוצים בבית? סוגי ריצוף מומלצים לבית

סוגים שונים של ריצוף לבית והיתרונות שלהם

בעשורים האחרונים חלו שינויים מרחיקי לכת בתחום הריצוף לבית, כמו גם בתחומים רבים אחרים. בשורות להלן נציג ארבעה סוגים שונים של ריצוף: מרצפות קרמיקה, אריחי גרניט פורצלן, ריצוף שיש וריצוף בטון מוחלק. ארבת סוגי הריצוף הללו שונים האחד מהאחר ולכל אחד מהם יתרונות משלו.

מרצפות קרמיקה

מדובר בסוג הנפוץ ביותר, ועם זאת הפחות מורכב ויקר בתחום. המרצפות העשויות קרמיקה מיוצרות בתהליך תעשייתי, כאשר היתרון הגדול שלהן טמון בעובדה שהן מגיעות בשלל צבעים וגוונים. עריכת שיפוצים בבית, המכוונות לשנות את המראה הכללי שלו, תלויה במידה רבה במציאת מרכיבים שיתאימו לאופי ולמראה הסופי של החלל הפנימי בבית. החיסרון של מקצפות קרמיקה הוא העמידות הנמוכה שלהן בפני כימיקלים, והעובדה שחומרים שונים עלולים לגרום להיווצרות כתמים על המרצפות.

גרניט ופורצלן

קרמיקה, אבל ברמה גבוהה יותר: גרניט פורצלן הוא סוג חדש של מרצפות, המיוצרות בתהליך דמה לזה של מרצפות הקרמיקה. עם זאת, היתרון היחסי של מרצפות כאלה טמון בעמידות הגבוהה שלהן בפני כימיקלים. אריחי גרניט פורצלן עמידים גם בפני סוגים אחרים של נזקים, כולל סדקים. הצבע של מרצפות כאלה הוא מט, והאפקט שלהן והשילוב שלהם בעיצוב כללי של חללים ]נימיים יכול להיות מעניין ביותר.

מחפשים הובלת דירה בירושלים? להמלצה על חברת הובלות מקצועית – הקליקו פה.

ריצוף שיש וריצוף בטון לבית

ריצוף שיש

ריצוף השיש הוא אחד מסוגי המרצפות העתיקים ביותר. ריצוף שיש היה נפוץ מאד בתקופות קדומות, ונותר באיכותו גם כיום. היתרון של השיש הוא בעמידות הגבוהה מאד שלו במצבים שונים. עובדה היא, שכיום מוצאים ריצוף שיש מתקופות קודמות. עם זאת, ריצוף שיש רגיש מאד לחומרים וכימיקלים מודרניים וכן הוא מוגבל בגוונים ובצבעים שבהם ניתן להשיג אותו. השיש מתאים הן לריצוף חללים פנימיים והן לריצוף מרפסות ומשטחים חיצוניים אחרים.

ריצוף בטון מוחלק

הוא הסוג האחרון של ריצוף שנסקור כאן. מדובר בריצוף המושג כאשר משטח בטון גדול מוחלק באמצעים מיוחדים, תוך שנוספים לו גוונים וצבעים שונים. היתרון בריצוף בטון טמון בעובדה שניתן לרצף באמצעותו חללים גדולים. החיסרון מגיע כאשר רוצים שינוי, כיון שהסרת המשטח דורשת עבודה רבה.

קבלת החלטה על אופי הריצוף וסוג המרצפות חייבת להתקבל בשום שכל. זאת, הן משום שמדובר בהוצאה כספית ניכרת והן משום שמדובר בהשקעה לטווח ארוך, שלא בקלות משנים אותה.