חיפוש

מה ההבדל בין שרת VPS לשרת פיזי?

מה ההבדל בין שרת VPS לשרת פיזי?

מדריך זה מיועד לכל מי ששוקל לעבור להשתמש בשירותי ענן, בין אם הוא מהמגזר הפרטי או העסקי. כיום, שירותי הענן מקבלים יותר ויותר משמעות, הופכים את חיינו לקלים יותר, ומוזילים לנו משמעותית חשבונות של שירותי מחשוב שונים. אז מהו שרת VPS ומה ההבדל בינו לבין שרת רגיל? על כך ועוד נענה כאן.

 

מהו שרת פיזי

שרתים פיזיים משמעותם שאנחנו קונים את כל רכיבי המחשבים מראש, לפני שהתחלנו להשתמש בהם, ואנחנו אחראים על כל המרכיבים השונים שלהם. החל מחיבורים בין המחשבים וחיבורים לאינטרנט, תפעול שוטף, עדכוני חומרה ותוכנה, הגנה ואבטחה של המערכות ועוד. זהו המצב הישן שהיה נפוץ עד היום בעסקים וחברות הייטק. אך בימינו אין צורך לרכוש את כל הציוד הזה, יש דרך אחרת, מהי?

 

שרת VPS

בימינו, ישנו מגוון רחב של שרתים וירטואליים כדוגמת שרת vps שמאפשרים לנו בלי צורך ברכישה של ציוד יקר ותפעולו, להקים את כל המערכות מחשוב שאנחנו זקוקים להם, ויותר מכך.

שרת vps מאפשר לנו מגוון שירותי מחשוב, לדוגמה:

  • אחסון קבצים- בצורה נוחה וקלה לתפעול שמאפשרת גם שיתוף עם אחרים
  • שרת Apache – בדרך כלל יגיע עם מערכת הפעלה קלילה של לינוקס. המטרה- להעלות את האתר או האפליקציה שלכם ביעילות ובמהירות ולתת להם גישה לכל אחד דרך האינטרנט
  • שרת דואר אלקטרוני- מטרתו לקבל ולשלוח מיילים בצורה אוטומטית
  • מחשב וירטואלי- נניח שאתם רוצים להתנסות במערכת ההפעלה Windows11, תוכלו לעשות זאת באופן וירטואלי וליהנות מביצועים באיכות גבוהה ביותר וסביבת עבודה מושלמת

 

יתרונות השרת הווירטואלי

חוץ מהוזלה משמעותית במחירי שירותי המחשוב, ישנם יתרונות אחרים נוספים. הנה לפניכם דוגמה: הקמתם חווה וירטואלית המורכבת מחמישה מחשבים. שניים עם מערכת הפעלה של Windows, ושלושה מחשבים של Linux. במהלך העבודה שלכם אתם שמים לב שמחשב אחד של Windows ואחד של Linux ממש מיותרים. מה אתם יכולים לעשות? פשוט לסגור אותם. במספר לחיצות כפתור תוכלו להוסיף או להפחית מכמות המשאבים שלכם וכך לחסוך המון כסף. אם הייתם קונים אותם פיזית, אפשרות זו כמובן לא הייתה קיימת לכם.

 

כוח ועוצמה של מחשב

יתרון נוסף ומשמעותי של שרת וירטואלי הוא היכולת להגדיל את עוצמתו של המחשב לזמן קצוב, למשל כשיש עומס על שרת האתר שלכם עקב כניסות מרובות והזמנות, תוכלו להגדיר באופן אוטומטי שהמחשב יקבל יותר CPU ויותר RAM וכך יעמוד בלחץ בצורה מיטבית. כמובן שלאחר שהלחץ ירד העוצמה של המחשב תפחת גם כן באופן אוטומטי.

 

לסיכום

כפי שאפשר לראות היתרונות של שרתים וירטואליים הם עצומים, וכל בעל עסק צריך לבחון את האפשרות לעבור לענן, בין אם העסק חדש ובין אם כבר יש מחשבים פיזיים ואז נוכל לחבר את המערכות הקיימות למערכת היברידית אחת וליהנות מהיתרונות של כל העולמות.

כוננים

 

אולי תאהבו גם את

חלל משרדי
6 מיקומים שווים למשרדים

לא בכל מקום כדאי למקם את העסק. בבחירת מיקום לעסק, חשוב לבדוק את המקום המתאים ביותר לכך. יש משרדים שצריכים להיות נגישים לתחבורה ציבורית, יש

קרא עוד »