חיפוש

מה זה דו"ח עבר ביטוחי?

מה זה דו"ח עבר ביטוחי?

כאשר בעל רכב או נהג מגיע לרכוש ביטוח רכב, יש לו אפשרות להוזיל את מחיר הביטוח באמצעות הצגת עבר ביטוחי נקי. כאשר חברת הביטוח מזהה שהמבוטח שפנה אליה הוא נהג שלא היה מעורב בשלוש השנים האחרונות בתביעת חברת ביטוח והוא זהיר על הכביש. הוא מבין כי הסיכון הנלווה לביטוח קטן וממילא מחיר הביטוח מופחת. 

 

מה זה דו"ח עבר ביטוחי?

דו"ח עבר ביטוחי הוא דו"ח בו מוצגת היסטוריית התביעות של ביטוח הרכב בו היה מבוטח הנהג. הדו"ח כולל את שנת התביעה ואת יתר הפרטים החשובים לעניין. ניתן להנפיק דו"ח עבר ביטוחי גם על הרכב עצמו וכך לראות לפני רכישת רכב יד שניה אם הוא היה מעורב בתאונות ואיך הוא ניזוק בכל פעם כזו.

 

איך מנפיקים את דו"ח עבר ביטוחי?

באמצעות אתר הר הביטוח ניתן להפיק את דו"ח העבר הביטוחי המוכר לנו. כדי לקבל אותו יהיה עליכם להיכנס לאתר הר הביטוח הממשלתי, להזין פרטים מזהים וכך לבחור בשירות הרצוי ובמקרה שלנו מדובר על דו"ח עבר ביטוחי.

 

ניתן להפיק את דו"ח העבר הביטוחי במספר דרכים:

דרך האתר הממשלתי – הר הביטוח, דרך פנייה ישירה לחברת הביטוח, מסמך עבר ביטוחי שנשלח למבוטח בתום שנת הביטוח כפי שכל חברת ביטוח מחוייבת לעשות על פי חוק.

לא מעט מבוטחים מסתבכים עם הנפקת הדו"ח ולכן כדאי שתכירו את האפשרות לקבל את דו"ח הר הביטוח עם ארנפלד סוכנות ביטוח ללא עלות.

 

אילו נתונים מופיעים בדו"ח העבר הביטוחי?

דו"ח זה כולל מידע על העבר הביטוחי של המבוטח:

  • באילו שנים המבוטח הגיש תביעות ביטוח
  • פרטים על תביעות שהוגשו – מספר רכב, גובה הפיצוי, סוג התביעה וכו'.
  • נתונים שהתרחשו בתקופה של מעל 3 שנים, לא יופיעו בדו"ח.
  • חשוב לציין כי יש חלוקת דעות בעניין ובקרוב יהיו שינויים בפרטים שהדו"ח יכלול.

 

מה המחיר שמשלמים על הדו"ח?

דו"ח עבר ביטוחי הוא דו"ח שניתן לקבל אותו ללא עלות. לא משנה אם הוא ניתן דרך סוכן ביטוח או דרך אתר הר הביטוח. ההפקה שללו היא חינמית. דו"ח זה מכונה גם טופס היעדר תביעות ואולי אתם מכירים אותו דווקא בשם זה.

 

לסיכום

במהלך רכישת ביטוח רכב המבוטח יכול להציג טופס היעדר תביעות ולזכות בהנחה משמעותית. את הטופס ניתן להפיק דרך האתר הממשלתי הר הביטוח אך מי שצריך עזרה בכך יכול לפנות לכל סוכן ביטוח שהוא מכיר לצורך כך. בסופו של דבר, חבל לוותר על הגשת הדו"ח ולוותר על הנחה משמעותית.

כפי שסיכמנו כאן, הדו"ח כולל מגוון נתונים המאפשרים לחברת הביטוח להתרשם מזהירותו של הנהג הפונה אליהם. כאשר הם מזהים כי מדובר בנהג לא זהיר, מחיר הביטוח לא ירד ואולי אף יעלה בהתאם…

ביטוח

אולי תאהבו גם את