חיפוש

סיכונים בגירושין – היעזרו בעו"ד גירושין והימנעו מהם

סיכונים בגירושין – היעזרו בעו"ד גירושין והימנעו מהם

כל אדם שמונע מתוך סערת רגשות או תחושות מורכבות עשוי לפעול במהלכים שיתבררו כשגויים בעתיד.

הדבר עשוי לחבל בעיקר בפעולותיהם של אנשים המבקשים להתגרש ונמנעים מקבלת ייצוג משפטי שיסייע להם אובייקטיבית, מה שעשוי להביא להסכמים בעיתיים ולטלטלה רגשית גדולה בהרבה.

כך יוכל עו"ד גירושין לחסוך מכם טעויות ולהימנע מסיכונים מיותרים כבר מפתיחת התיק.

 

הסיכון המרכזי בגירושין "בהסכמה"

הרבה זוגות שמחליטים להתגרש ומבינים כי הם נמצאים כעת תחת הגדרה של גירושים בהסכמה, מכניסים את עצמם באופן בלתי מודע (ולעתים בלתי נמנע) לתוך אשליה מסוימת, לפיה הליך הגירושין יעבור בקלות ובמהירות. אלא שבפועל עשויים לצוץ חילוקי דעות דווקא תחת נושאים קטנים כמו חלוקה של חוב משותף שבה אחד הצדדים יטען כי השני אחראי לאותו החוב מלכתחילה, או באשר למקום המגורים העתידי שאחד הצדדים עשוי לפרש כניסיון להרחיק ממנו את ילדיו.

 

אפשרות הפנייה להליכי גישור

אם קיימת הסכמה עקרונית על הגירושין עצמם, מומלץ להימנע מתרחישים כאלו ולפנות מראש להליכי גישור שיוכלו למצוא פשרות מתאימות לכל סוגיה. בפועל, ישנם מקרים רבים שבהם מתגלה כי ההסכמות בין בני הזוג לא היו מגובשות מספיק, אחד הצדדים קיבל עצות מבני משפחה וחברים שלא מבינים בתחום וכך בעצם מתגלה שהליך הגירושין לא כולל הסכמות וצפוי להימשך.

 

מדוע אין לראות בהסכמה בע"פ כהסכם לגירושין?

כל עוד קיבלתם תחושה או שיצרתם הבנות שבעל פה, אין הדבר מהווה הסכמה והוא בטח שלא יוכל להחליף כל הסכם גירושין מפורט שקיבל תוקף חוקי מטעם בית המשפט. מה שייקבע הוא מה שכתוב בהסכם הגירושין אותו מנסח עורך הדין ועומד גם על החיים וההשלכות שאחרי הגירושין. עורך הדין יוכל להעלות סוגיות שמהוות מקור לחיכוך מבעוד מועד ולהפנות את השניים להליך גישור במטרה ליצור פשרות.

 

סיכונים בשלב ניהול הגירושין

תהליך הגירושין הוא שלב מטלטל וקשה בו החיים מתהפכים, בני הזוג הופכים ליריבים והילדים נמצאים באמצע בעל כורחם. הרגלי החיים הקודמים נעלמים ובמקומם בני הזוג מוצפים בעוינות, ייאוש, אכזבה, חוסר וודאות ועצב. זהו מאבק סוחט ולכן חשוב להבין שגם אם הוא נראה כרגע כמו מצב קשה ובלתי פתיר, בסופו של דבר כל המתגרשים עוברים אותו, בין אם בהליך קצר יותר ובין אם בשלבים.

כאן כוחו של עורך הדין יבוא לידי ביטוי באופן משמעותי, משום שהוא יעמוד על כל שלבי ההליך ללא פגיעה באינטרסים או הזכויות של מי מהצדדים וייצג את הלקוח שלו מתוך ראיית צרכי הפרידה שלהם והיכולת שלהם לסיים את ההליך על הצד הטוב ביותר, תוך עמידה על הדברים העקרוניים.

 

הסכמה מתוך ויתור

מה קורה כשלא נעזרים בשלב זה בעו"ד? הבעיות עשויות להתגלות במועד מאוחר יותר ולגרום לעוול. ניקח לדוגמה את סוגיית המזונות: אם שמוותרת על המזונות ומגלה בשלב מאוחר יותר שהיא לא מסתדרת עם המשכורת היחידה שלה, או אב שמסכים לתשלום מזונות גבוה ביותר שפוגע ביכולתו להתנהל כלכלית מבחינה סבירה.

לאור כל אלו, ההסתייעות בעורך דין מומחה לדיני משפחה וגירושין יבטיח לכם התנהלות חלקה שתמנע החלטות שגויות ומהלכים מסוכנים. לתיאום פגישת ייעוץ ראשונית עם עו"ד גירושין לחצו כאן: https://www.helenasimhi.co.il/עורך-דין-גירושין

 

לחיצת יד

אולי תאהבו גם את

כמה עולה לפתוח תיק גירושין
כמה עולה לפתוח תיק גירושין?

גירושין היא החלטה משנה חיים שיכולה להיות בעלת השלכות רגשיות, כלכליות ומשפטיות משמעותיות. אחד השיקולים הראשונים כאשר שוקלים להתגרש העלות הכרוכה בהתחלת ההליך המשפטי. הבנת

קרא עוד »