חיפוש

שירות העתקות שמש – לשם מה הוא נועד

שירות העתקות שמש – לשם מה הוא נועד

העתק שמש היא פעולה מאוד שכיחה בכל מה שקשור לעולמות הדפוס השונים. הביטויים הללו שאנחנו שומעים אנחנו לא באמת מבינים מה הם אומרים. העתק שמש הוא ביטוי כזה מעולם הדפוס שכנראה שמענו מספר פעמים אבל אף פעם לא באמת ידענו מה הוא אומר. נכון זה נשמע כמו פעולה מסויימת אבל חשוב להבין שהפירוש הוא שונה לגמרי. אז אנחנו כאן כדי לעשות סדק, מה זה העתק שמש ולשם מה הוא נועד?

 

העתק שמש – מה זה בכלל?

בואו נתחיל מהבסיס, מה זה העתק שמש בכלל? העתק שמש הוא עותק ראשוני של ספר לפני שהוא יוצא לאור. כלומר מדובר בהעתק הסופי ממש לפני שההוצאה לאור מוציאה את הספר לאור. המטרה של העתק השמש היא לשקף כיצד יראה הספר בזמן ההדפסה.

אז נכון הוא לא יקבל את העיצוב של הספר השלם כמו מתי שאנחנו מחליטים להוציא אותו לאור אבל מדובר במה שנותן לנו את הרקע לאיך הספר יראה בפועל בסופו של דבר. גם למקור השם יש סיפור מעניין המגיע מהימים הקדומים של עולם הדפוס. השם של העתק השמש מגיע מהתקופה שאת ההפקה היו מבצעים מפילם על ידי שימוש בקרני אור והשם נשאר כך עד היום.

 

אז לשם מה נועד שירות העתקות שמש?

להעתק שמש יש מטרה ראשונית של בדיקה. אם יש את הרצון להוציא את הספר לאור ואנחנו יודעים שהוא מוכן יש חשיבות לבדיקת טעויות שאינן טעויות הגהה. הבדיקה הסופית נעשית על ידי אותו העתק שמש שאנחנו מדברים עליו עכשיו. הבדיקה נעשית על ידי מספר דברים שבהם בודקים בהעתק השמש.

הראשון הוא בודקים את סדר העמודים מהראשון ועד לאחרון. בעצם נעשית בדיקה של כל דף ודף מאחר ועלולים להיות כל מיני טעויות או דילוגי עמודים שחשוב להבין ולראות אם הם קיימים. בנוסף העתק השמש הוא גודל יותר מהספר המקורי וזה בכדי לבדוק אם יש סטיות מסוימות של העמודים לאחד הצדדים של הדף. חשוב להבין שמדובר בשלב מאוד חשוב בכל מה שקשור להוצאה לאור של ספרים, ללא השלב הזה הספר עלול להיכשל.

אז כמו שאתם יכולים להבין העתקת שמש היא חשובה מאוד ובעלת היגיון רב בכל מה שקשור להוצאה לאור של ספרים. הספר עלול ליפול ולהיות לא טוב ללא העתק שמש וחשוב להדגיש שלרוב לא צריך לשלם "אקסטרה" כדי לבצע העתק שכזה. לרוב העתקות שמש יהיו כבר כלולות במחיר המוציאה לאור ואם יש לכם חשיבות לדעת בדיוק כמו עולה תהליך שעזה תדעו שמדובר בשלב שאסור לדלג עליו והוא חייב להיות כלול בתהליך. מקווים שהצלחנו לעשות סדר בכל מה שקשור לשירות העתקות שמש.

אישה עוברת על שרטוט של העתקת שמש
אישה עוברת על שרטוט של העתקת שמש

אולי תאהבו גם את

מנעול עם מפתחות
איך לבחור דלתות

בחירת דלתות היא בחירה חשובה הן ביטחונית והן אסתטית עבור הבית. דלת הכניסה היא הפנים של הבית ותקבע את הרושם הראשוני של האורחים המגיעים אל

קרא עוד »
חרק
הדברה מקצועית במרכז

שירותי הדברה הם שירותים שמצילים רבים מאיתנו ממקרים לא נעימים בהם אנו נתקלים במזיקים כאלו ואחרים כגון נחשים, עכברים, חולדות ועוד. עם זאת, על מנת

קרא עוד »
שרביט
אמן חושים לבר מצווה

ממש בקרוב הבן שלכם יחגוג יום הולדת 13? תכננתם אירוע מרגש ואתם תוהים האם יש משהו שתוכלו לעשות כדי למנף את החגיגה הזאת בצורה עוד

קרא עוד »
כדור בדולח
כך תבחרו אמן חושים מומלץ

במידה ואתם עומדים בפני תכנון אירוע קרוב ואתם רוצים מאוד ליצור את אירוע בלתי נשכח, נראה שהזמנת אמן חושים לאירוע שלכם הינו רעיון מצוין שכדאי

קרא עוד »