חיפוש

6 טיפים לטיפול ביתי בבעיות שיניים

6 טיפים לטיפול ביתי בבעיות שיניים

רבים מאתנו סובלים מבעיות שיניים שגורמות לסבל רב. הדבר עשוי לנבוע מעששת, סתימה שנפלה ועוד. מדריך זה עולה לאתר, כדי לרכז את 6 הטיפים שיביאו להקלה זמנית ויאפשרו להגיע למרפאת השיניים במינימום כאב. קראו את השורות הבאות בעיון רב ותהיו בטוחים בכך שתרגישו יותר טוב בקרוב.

 

טיפ ראשון – תניחו קומפרס קר

בחרנו לפתוח את המדריך בטיפ הבסיסי ביותר שיוביל להקלה מידית. מדובר בקומפרס קר שיכול לבוא לידי ביטוי תוך שימוש בשקית קפואה שנמצאת במקפיא הביתי. טיפ זה מתאים להקלה באחד או יותר מהמצבים הבאים:

  • כאבי שיניים שנגרמו בעקבות חבלה כלשהי
  • נפיחות ורגישות בחניכיים

 

 

טיפ שני – תכינו תמיסת מי מלח

סביר להניח ששמעתם בעבר על תרופת הסבתא שמפחיתה את הנפיחות בחלל הפה. מדובר כמובן בשטיפת הפה עם תמיסת מי מלח חמימה. זו תאיץ את הליך הריפוי של האזור שנפגע בחלל הפה. נסביר שעליכם לגרגר את התמיסה בפה במשך חצי דקה ולאחר מכן לירוק אותה לכיור. תוכלו לחזור על הפעולה כמה פעמים, עד שתרגישו בהקלה. פנו בהקדם האפשרי לקבלת טיפול במרפאת פריודונט, במידה והכאב לא יחלוף.

 

טיפ שלישי – השן פגועה? תכינו תערובת של שום

שיני השום ידועות כמכילות מרכיבים אנטי בקטריאליים חזקים במיוחד. זו הסיבה שאנשים מתרבויות שונות צורכים שיני שום מידי יום. שכן, אלה מאפשרות להתמודד באופן מיטבי עם פציעות ומחזקות את המערכת החיסונית. נמליץ להכין תערובת של שום ומלח שתקל על הכאב ותפחית את הסיכוי להחמרת הדלקת באזור.

 

טיפ רביעי – תכינו תה עם נענע

את הטיפ הנוכחי תוכלו ליישם לא רק בבית, אלא גם בעת ההמתנה לקבלת טיפול רפואי במרפאה. אם תחליטו לעשות זאת, תצטרכו להצטייד מראש בפריטים הבאים:

  • ספל
  • תיון
  • עלי נענע טריים
  • מים רותחים

 

מומלץ להרתיח תחילה את המים ולהניח בתוכם את עלי הנענע למשך 15 דקות. שכן, יש בנענע רכיבים שמובילים להרגעה של הכאב והם יכולים להיספג במים לאחר רתיחה ממושכת. חשוב לציין שמדובר בתמיסה שאינה מיועדת לשתייה, אלא לגרגור. לכן, תצטרכו למלא את הפה בכמות מועטה של התמיסה ולהעביר אותה מצד לצד. שימו לב, תוכלו להשתמש בתיון החם להרגעה של האזור הכואב במידת הצורך.

 

טיפ חמישי – תלעסו ציפורן

הציפורן שימש כתרופת הרדמה עבור אנשים שחיו בתרבויות קדומות. שכן, אלה ידעו שיש בצמח המיוחד תרכובת כימית שגורמת להרדמה של אזור מסוים בגוף. לצד זאת, יש לצמח תכונות אנטי בקטריאליות ואנטי דלקתיות. לכן, מומלץ להשתמש בו במידה ואתם חווים בעיות שיניים. נסביר שתצטרכו להחזיק בדברים הבאים, כדי ליישם את הטיפ:

  • שמן ציפורן
  • צמר גפן

 

תטפטפו 4 – 5 טיפות של שמן ציפורן על גבי פיסת צמר גפן ותניחו אותה על האזור הכואב. עשו זאת במשך 15 דקות או עד שתרגישו הקלה.

 

טיפ שישי –  תשמשו בטימין

סביר להניח שאתם מכירים את הטימין כצמח תבלין, אך יש לו גם שימושים רפואיים. הוא מכיל תכונות אנטי פטרייתיות שיכולות להביא להקלה במצב השיניים. תוכלו פשוט להניח את עלי הטימין בתוך כוס עם מים, לערבב ולגרגר.

 

לסיום

כל אחד יכול לטפל בבעיות שיניים בבית ולהביא להקלה מידית. בשלב זה אתם יודעים שתוכלו לבחור באופן הטיפול המתאים לכם ביותר (בהתאם למצרכים שקיימים בביתכם), כך שתצטרכו פשוט לצאת לדרך וליישם את שנכתב לעיל. נזמין אתכם להעביר את המידע הלאה, כדי שאחרים יכירו בטיפים אלו ויישמו אותם.

למרוח קומפרס קר

אולי תאהבו גם את

הפרעות אכילה ראשית
כך מתפתחת הפרעת אכילה

רבים מאיתנו ניסו בשלב כלשהו במהלך חייהם לעשות דיאטה, במטרה להוריד במשקלם או להעלות במשקלם ("דיאטת השמנה"). במרבית המקרים הדיאטה נועדה על מנת לשפר את

קרא עוד »