ארכיון הקטגוריה: My Blog

נשים ראשית

הזדמנות חסרת תקדים לפיתוח מקצועי ואישי במכללת לינק

נשים רבות מעוניינות לפתח את עצמן הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית. במכללה לינק הדבר בהחלט אפשרי.

לימודים אקדמאיים – מפתח לפיתוח מקצועי ואישי

אין עוררין על כך שכיום עולם האקדמיה מאפשר לרבים להתקדם במעלה סולם הדרגות וזאת על מנת להגיע לתפקידים נחשקים, מעניינים וכאלו אשר יכולים למצות את הפוטנציאל האישי. בכל הקשור לנשים לאקדמיה יש תפקיד חשוב ביותר, זאת משום שהיא מאפשרת לנשים סביבת לימודים אשר יכולה לקדם אותן אל עבר עתיד מבטיח בשלל תחומי ההייטק, הכלכלה, הספורט ועוד. למעשה, חשיבות האקדמיה קיבלה משנה תוקף בשנים האחרונות עת אנו רואים כי יותר ויותר נשים משכילות מצליחות להתברג לתפקידים בכירים בארגונים כמו גם בממשלה ובכך לוקחות עוד צעד קדימה את המהפכה הנשית והכוח הנשי אשר משתקף באחוזים הולכים וגדלים של נשים אשר מבקשות לקבל השכלה אקדמאית מצוינת. על כן, לימודים אקדמאיים מאפשרים לאלו המעוניינות בכך מפתח לפיתוח מקצועי יוצא מן הכלל אשר בכוחו לשנות את עתידן הכלכלי והאישי באופן חסר תקדים, זאת בזכות למידה של לימודים מתקדמים במקצועות מבוקשים במשק הישראלי ובעולם בפרט. בנוסף, עבור נשים, התשואה ללימודים היא משמעותית יותר מאשר עבור גברים. הדבר איננו מפתיע: שוק העבודה כיום עדיין ממשיך להפלות נשים לעומת גברים, ולצערנו נשים מרוויחות מעט יותר מגברים באחוזים ניכרים, כאשר הפערים הופכים לעמוקים הרבה יותר כאשר לאישה אין השכלה אקדמית. על כן, על מנת לחזק את כוח המיקוח נשים אל מול מקומות העבודה קיימת חשיבות רבה להליכה של נשים רבות ככל האפשר ללמידה במוסדות האקדמיה, כאשר יש גם חשיבות רבה לבחירת המקצוע כך שהוא יהיה מצב אחד מניב ומצב שני מרתק ומעניין.

נשים

מכללת לינק – סביבת לימודים נעימה וחדשנית

מכללת לינק נחשבת כיום לאחת המכללות המובילות בארץ עבור נשים בלבד, זאת משום שהיא לא מספקת רק לימודים מקצועיים וממוקדים במקצועות המבוקשים ביותר, אלא גם משום שהלימודים במכללה לא ממוקדים רק בנושא של למידה ושינון אלא מוקדש גם זמן רב לפיתוח מיומנות חשובות ביותר הכוללות חשיבה, ניתוח נתונים, העברת מידע בצורה תמציתית וברור ובעיקר מאפשרת לנשים המעוניינות ללמוד במוסד ללמוד ביחד עם נשים משפיעות, חזקות אשר יספקו השראה ועניין. מרכז לינק חרט על דגלו להוות מוקד של תוכן, תרבות והיכרות בין נשים ולמקום שבו השאיפות המקצועיות יהפכו למטרות ברורות של הגשמה עצמית והעצמה נשית. ברוח התקופה כיום שבהן נשים מרימות את קולן ורוצות להישמע, מהווה מרכז לינק את אחד ממרכזי הלימודים החדשניים והמרתקים כיום בישראל אשר כאמור מאפשר לנשים לקבל סביבת לימודים נעימה, מרתקת ויצירתית מאין כמותה כך שגם הן יוכלו להשתלב במקצועות המבוקשים ביותר במשק הישראלי, ובעולם בפרט.

התחדשות ופינוי בינוי ראשית

פינוי בינוי והתחדשות עירונית בירושלים

פינוי בינוי והתחדשות עירונית הם פרויקטים יוצאי דופן אשר נוצרו על מנת לתת מענה בין היתר למצוקת הדיור במדינת ישראל. בירושלים, הנושא סבוך יותר ודורש התערבות של אנשי מקצוע.

 התחדשות עירונית בעיר ירושלים

פרויקט התחדשות עירונית החל לתפוס תאוצה בכל רחבי הארץ בשנים האחרונות, זאת על מנת לבצע פרויקטים של פינוי בינוי של מבנים אשר מיועדים להריסה ועליהם ניתן לבנות גורדי שחקים ובכך להגדיל את מספר יחידות הדיור, כמו גם ביצוע של תמ"א 38 לחיזוק מבנים כנגד רעידות אדמה. בהקשר הזה ירושלים היא עיר ייחודית מאוד, זאת משום שהיא עיר הבירה של מדינת ישראל וכן עיר קודש אשר עמוסה בהיסטוריה ולכן ביחס לערים אחרות קיימים מבנים רבים אשר מיועדים לצורך שימור. בנוסף, ביחס לערים אחרות פינוי בינוי והתחדשות עירונית בירושלים היא שונה מערים אחרות, זאת לאור העקרונות הקפדניים לבנייה המיועדים כולם לשמור על אופייה ההיסטוריה והייחודי של העיר. יחד עם זאת, כאשר בוחנים לעומק את הנושא של התחדשות עירונית בירושלים לטובת מהלכי התחדשות המטרה היא לחדש את פניה תוך שמירה על אופייה הייחודי של העיר. על כן, תהליכי ההתחדשות העירונית בירושלים כוללים מגוון רחב של פרויקטים ציבוריים אשר כוללים חידוש וחיזוק של מבני מגורים ישנים, חלקם על בסיס פרוצדורות של שימור המבנים הקיימים וכן ביצוע פעולה של פינוי ובינוי בירושלים לטובת בנייה של מבני מגורים גדולים יותר על בסיס הישנים.

התחדשות ופינוי בינוי

כיצד עובד התהליך בירושלים?

בכל הנוגע למיזמי התחדשות עירונית ופינוי בינוי בירושלים ניתן לעבור תהליך מסודר אשר מאפשר לכל תושב לבחון את עמידת המבנה בו הוא גר בקריטריונים שהוגדרו, ולקבל את כל המידע הנדרש סביב האפשרויות לפינוי ובינוי שלו. מידע זה הוא קריטי בכל פרויקט פינוי בינוי והתחדשות עירונית בירושלים, זאת על מנת שבעלי הדירות יהיו פטורים ממימון עלויות הפרויקט, ואת היקף עבודות השיקום שניתן יהיה לבצע במסגרת התכנית על פי הכללים שהותוו בתכנית האב. לכן, קיים צורך מיידי בליווי של חברה מקצועית אשר תדע להעניק לכם את הכלים הטובים ביותר על מנת להבין האם אתם אכן זכאים לביצוע של התחדשות עירוני ופינוי בינוי, כמו גם להבין את כל ההשלכות כל הפרויקט וההליכים הבירוקרטים הלווים לו, החל משלב התכנון ועד שלבי הסיום בו תימסר הדירה החדשה. מעוניינים לקבל פרטים? פנו בהקדם אל חברת ארץ עיר, החברה המובילה בישראל לפרויקטים של התחדשות עירונית וביצוע פינוי בינוי כמו גם תמ"א 38. במהלך כל הפרויקט ילוו אתכם צוות מקצועי של אנשי מקצוע מהטובים ביותר בתחום מרגישה ההחלטה ועד החתימה ולאחריה, כולל התייעצות ועדכון שוטף, זאת תוך ליווי צמוד לאורך כל התהליך כך שהפרויקט יסתיים לשביעות רצונם של כל הצדדים המעורבים.

לפרטים נוספים בנושא:

http://erets-ir.co.il

גאווה ישראלית ראשית

דלקן אוניברסלי – גאווה ישראלית

פיתוח ישראלי חדש – דלקן אוניברסלי משנה את כל מה שידעתם לגבי תדלוק הרכב וגורם למהפכה של ממש בישראל, ובקרוב גם בעולם

כיצד התפתח הדלקן לאורך השנים?

מדינת ישראל צמחה והתפתחה מאז שנות הקמה באמצעות פעילות של מדע, מחקר ופיתוח. הפיתוחים הטכנולוגים שמקורם במדינת ישראל זכו לתהודה עולמית, זאת לאור ההצלחה האדירה של המדינה בפיתוח תגליות מסעירות במגוון תחומים הקשורים במדע, מכניקה, רפואה אופטיקה, ביטחון וכן מערכות מתקדמות וחכמות אשר שינו את פני הטכנולוגיה. הדלקן הוא אחד הפיתוחים הגדולים ביותר שפותחו אי פעם בישראל. בשנת 1983 פיתחו דויד קלריך ודב טלמור, מחברת אורפק, אמצעי המאפשר רכישת דלק ללא תשלום מזומן או אשראי לציי רכב. הדבר הביא לשליטה בהוצאות וחסכון בהוצאות הדלק של החברה המתקינה אותו. בגרמניה, החיסכון עמד על 5%, באיטליה ומקסיקו החיסכון עמד על 40%. כיום יש למעלה מ-10 מיליון רכבים בעולם אשר ברכבם מותקן דלקן

מה הייתה הבעיה טרם כניסתו של הדלקן האוניברסלי?

הסכמים בתחום הדלק הם הסכמים לטווח ארוך, כך שהצרכן שברכבו הותקן הדלקן היה מחויב למשך שנים ארוכות לאותה חברה מבלי אפשרות לקבל הצעות מחיר אטרקטיביות מחברות אחרות בתחום. לאור העובדה כי הדלקן גרם לבעיות רבות, התקבלה ההבנה כי יש למצוא פתרון לנושא והפתרון הוא מערכת דלקן אוניברסלי, אשר משנה את פני הענף. בנוסף, כל חברת דלק הקימה התקן דלקן תחת שם החברה, אשר היה מיועד אך ורק ללקוחותיה בלבד. כתוצאה מכך, הצרכן היה מחויב לתדלק אך ורק בתחנת דלק ספציפית, מבלי אפשרות בחירה. ענף הדלק אשר נחשב לריכוזי מאוד, מאחר והוא נשלט ע"י ארבע חברות דלק בלבד. בתחילת שנות ה 90 נערכה בענף רפורמה שאפשרה לחברות נוספות להיכנס אליו, אך מאז לא נעשה שום מהלך משמעותי אשר מטיב עם הענף ובעיקר עם הצרכנים. בעקבות כך, נפגע משמעותית חופש הבחירה של הצרכן מאחר והוא נכבל לחברת דלק אחת בלבד, מבלי שניתנה האפשרות לתדלק גם בתחנות אחרות, וכך נפגעו השחקנים הקטנים בענף הדלק מאחר והפריסה הארצית שלהם הייתה נמוכה משמעותית מהתמחרות שלהן.

גאווה ישראלית

כיצד הדלקן האוניברסלי עובד?

הדלקן האוניברסלי הוא פיתוח ישראלי אשר מורכב מטבעת מיוחדת אשר מותקנת על מיכל הרכב וחיישן מיוחד אשר מותקן על משאבת הדלק, שניהם מתממשקים זה לזה ובכך מתאפשר לצרכן לתדלק את רכבו מבלי להיות תלוי בחברת דלק אחת. בשונה מהדלקן הישן, בזכות ההתקן האוניברסלי חויבו חברות הדלק להתקין התקן אוניברסלי אוטומטי ואחיד, אשר יאפשר לציבור הנהגים לתדלק את רכבם ללא צורך בתשלום במעמד התדלוק, בכל תחנת דלק שיבחר, בכפוף להסכם. כיום, מדינת ישראל מובילה את מהפכת הדלקנים, והיא הראשונה שמוציאה לפועל רפורמה שכזאת בתחום הדלק הישראלי, ובעתיד גם העולמי.